Artykuły > Nowa alchemia

Nowa alchemia w Silku

Wraz z update'm przynoszącym do świata silkroad zaawansowaną alchemię, zaczęły się również kłopoty ze zrozumieniem sposobu jej działania, w tym artykule postaram się przybliżyć nieco proces tworzenia magicznych kamieni za pomocą tabliczek i elementów żywiołów.

Aby zacząć alchemię należy mieć:

 • Magiczne tabliczki z runami określającymi ich właściwości. Tabliczki mają dwie specyficzne właściwości: pierwsza - lvl tabliczki - jest on oznaczony na każdej tabliczce liczbą rzymską (tabliczki określonego lvlu można użyć tylko i wyłącznie do przedmiotu o takim samym degree jak lvl tabliczki). Liczba nad nią - znajdująca się w lewym górnym rogi (arabska) to ilość tabliczek, które są w naszym posiadaniu; druga - w opisie tabliczki jest wymienione ile i jakiego lvlu elementów należy użyć, aby stworzyć kamień alchemiczny który doda do naszego przedmiotu właściwości, których potrzebujemy. Tabliczek są dwa rodzaje:
 1. Ruby tablet (różowe) - ten typ wpływa na wszystkie niemagiczne właściwości przedmiotu (staty wypisane białą czcionką) takie jak np. w broni: Physical Attack Power, Magical Attack Power, Attack Rating itd.
 2. Jade tablet (zielone) - ten rodzaj tabliczek potrafi dodać do przedmiotu cechy magiczne które pojawiają się na spodzie opisu przedmiotu jako właściwości wyszczególnione niebieską czcionką. Dzięki nim przedmiot może dodawać właściwości do przedmiotu, ale także wpływać na statystyki postaci czyli jeśli użyjesz na przedmiocie jade stone (efekt połączenia elementów i tabliczek) of STAMINA twoja postać zyska dodatkowe HP o wartości wymienionej w przedmiocie.

  Tabliczki MagiczneTabliczki Magiczne

 • Elementy żywiołów - ognia, wiatru, wody i ziemi. Każdy żywioł posiada, podobnie jak tabliczki swój lvl - różne tabliczki potrzebują różnych ilości odpowiedniego żywiołu o określonym levelu. Dopiero kiedy wszystkie te wartości zgadzają się ze sobą jest możliwe przejście do etapu łączenia elementów z tabliczkami. Elementy uzyskujemy za pomocą Void Rondo - specyficznego eliksiru który możemy nabyć w dowolnym mieście u NPC handlującego biżuterią - należy wejść do sklepu i kliknąć na zakładkę Alchemy. Potem kupić potrzebną ilość Void Rondo, należy przy tym uważać, aby przypadkiem nie zaopatrzyć się w Destroy Rondo które jest dziesięciokrotnie droższe od Void Rondo jeżeli użyjemy przy tej operacji klawisza ctrl, który jak wiemy powoduje zakupienie maksymalnej dostępnej ilości eliksiru w jednej kratce, bez potwierdzenia, co może się okazać katastrofalne dla budżetu gracza ;] a zwłaszcza tych, którzy dysponują jeszcze ograniczonymi środkami pieniężnymi. Elementy i Viod Rondo są wyszczególnione na obrazkach czerwoną obwódką. Za pomocą Void Rondo i przedmiotów które wypadają z mobów (większe szaro-brązowe woreczki, np. z earth ghosta wypadają składniki typu: dirt pants czy potato) uzyskamy elementy trzeba postąpić następująco: nacisnąć literę "Y" kiedy chat nie jest aktywny i umieszczamy void rondo w jedynym pustym slocie okienka alchemii, po włożeniu void rondo uaktywni się jeszcze 8 wolnych pól do których możemy wrzucać półprodukty do otrzymania elementów. Z każdego rodzaju półproduktu otrzymamy 4 rodzaje elementów, co oznacza, że podczas produkcji elementów najlepiej jest mieć opróżnione inventory, w przeciwnym razie alechemia wogóle się nie uruchomi. Aby rozpocząć łączenie składników wystarczy kliknąć "Fuse All" jeśli składników jest sporo, to trochę sobie poczekamy, najlepiej wtedy wykonywać tę czynność kiedy nie ma nas przed komputerem ;) Aha destroy rondo pozwala również uzyskiwać elementy, tyle, że zamiast półproduktów rozkładamy nim item jest to skuteczna, lecz dosyć kosztowna metoda uzyskiwania elementów, czynności wykonuje się analogicznie do produkcji za pomocą void rondo.

  Elementy Żywiołów

  Void Rondo
 • Przyda się trochę wolnego miejsca w Inventory ;]
Kiedy mamy już odpowiednią tabliczkę i wszystkie wymagane przez nią elementy, nie pozostaje nam nic więcej, jak przełożyć je do inventory, potem otworzyć okienko alchemii (najszybciej przycieskiem "Y") włożyć tabliczkę do okienka, powinny się podświetlić 4 miejsca na elementy. (Pamiętaj o wolnym miejscu w inventory na nowy kamień alchemiczny) Włóż elementy do wolnych miejsc (kolejność dowolna) po czym naciśnij przycisk "Fuse All". To już wszystko co było potrzebne do wyprodukowania kamienia alchemicznego.

Przygotowanie elementów
Proces łączenia


Produkcja kamienia udaje się zawsze, więc możecie być spokojni... przynajmniej narazie... ;) A oto efekty naszej alchemii:

Efekt działania

Jak widać na powyższym zdjęciu, powstały kamień ma kilka istotnych parametrów. Dwa najważniejsze to Attribute Assimilation Probability oraz Object Item. Attribute Assimilation Probability to parametr określający prawdopodobieństwo na to, że po udanej alchemii może okazać się, że zmieniły się też inne, nie przewidziane przez właściwości kamienia parametry. Czyli im mniejsza wartość tego parametru - tym lepiej, chyba, że ryzyko to nasze hobby ;] Object item określa do jakiego typu przedmiotów można dodać właściwości tego kamienia w tym wypadku jest to Broń, Zbroja, Tarcza i Biżuteria.
Aby połączyć kamień z przedmiotem, należy otworzyć okienko alchemii, przejść na zakładkę Att. Enhance włożyć kamień i przedmiot kliknąć fuse all i mieć nadzieję na pomyślny wynik alchemii :) Bezpieczeństwo podczas używania kamieni - tyczy się to zwłaszcza ruby stones, zwiększają kamienie takie jak Stone Of Immortal, Stone of Steady oraz Stone of Luck. Warto tu wspomnieć przede wszystkim o kamieniu Steady, gyż zabezpiecza on przed utratą przez item durability inaczej może się zdażyć,że po alchemii przedmiot będzie bezużyteczny, bo jego durability będzie tak niskie, że będzie się co chwilę psuł.
Powodzenia!
Pozdrówki, Endrju ;]


Wróć